House of Bridge

House of Bridge (w skrócie HoB) to nowa, całkowicie polska, platforma do gry w brydża online. Umożliwia grę towarzyską (oczywiście z porównywaniem wyników do innych stolików) oraz turniejową. HoB zadebiutował w pierwszych dniach listopada 2021 i od tej pory autorzy (więcej o zespole na stronie: https://houseofbridge.com/about/) dokładają wszelkich starań, żeby rozmawiać z graczami i rozwijać aplikację w odpowiednim kierunku.

Poniżej kilka z najbardziej docenianych przez graczy i sędziów cech HoB-a:

  • intuicyjny i nowoczesny interfejs użytkownika – brydżyści wreszcie otrzymują system na miarę XXI-ego wieku, przyjemny dla oka i zaprojektowany zgodnie ze sztuką. HoB-a nie trzeba się uczyć, wystarczy zalogować się w przeglądarce i grać.
  • pełnoekranowy tryb analizy rozdania – HoB pomaga rozwijać Twoje umiejętności. Dzięki możliwości otwarcia HoB-a w kilku zakładkach możesz np. będąc dziadkiem przeglądać poprzednie rozdania (oczywiście przy wsparciu analizy komputerowej typu deep finesse).
  • prostą i niewymagającą obszernej instrukcji możliwość sędziowania turnieju lub prowadzenia zajęć dydaktycznych

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak zagrać na HoB-ie?

Przede wszystkim należy się zarejestrować i wybrać nick. Robimy to wchodząc na stronę aplikacji, czyli: https://play.houseofbridge.com. Rejestracja i logowanie są intuicyjne, ale na wszelki wypadek dostępna jest szczegółowa instrukcja po polsku (w postaci filmu i tekstu). Można ją znaleźć tutaj: https://houseofbridge.com/rejestracja-na-hob/.

Po rejestracji i zalogowaniu możemy wejść na „Grę towarzyską” i założyć stolik lub na stronie „Turnieje” zapisać się wraz z partnerem do turnieju, który nas interesuje.

Kiedy na HoB-ie grane są turnieje?

To oczywiście zależy od organizatorów tych turniejów 🙂 PZBS oraz klub BridgeNET patronują obecnie dwóm BEZPŁATNYM cyklicznym turniejom na HoB-ie:

  • w każdą niedzielę o 20:00 grany jest Otwarty Turniej Par na IMP-y w cyklu BridgeNET Weekend
  • w każdy czwartek o 20:00 grany jest Turniej Młodzieżowy na IMP-y w cyklu BridgeNET Junior

Od stycznia 2022 w obu tych turniejach są przydzielane PKL-e jak w internetowym turnieju klubowym.

Ewentualne zmiany dotyczące turniejów BridgeNET będą publikowane na stronie głównej (https://www.bridgenet.pl/) z prawej strony w kolumnie „Harmonogram”.

Czy gra na HoB-ie jest bezpłatna?

„Gra towarzyska” na HoB-ie jest i pozostanie bezpłatna. Ewentualne płatności za „Turnieje” zależą od ich organizatorów. Wspomniane wyżej turnieje niedzielne i czwartkowe są obecnie bezpłatne.

Nasza polityka finansowa jest nieskomplikowana: jeśli ktoś chce uczyć lub organizować na HoB-ie bezpłatne turnieje, to może to robić. Jeśli ktoś chciałby wykorzystywać HoB-a komercyjnie to prosimy o kontakt na contact@houseofbridge.com w celu ustalenia warunków współpracy.

W przyszłości nie wykluczamy przeniesienia części funkcjonalności do płatnej wersji premium. Ta decyzja będzie zależała od tego, czy HoB zdoła utrzymać się z organizowanych na nim płatnych turniejów. Ponieważ nie zdecydowaliśmy się zepsuć HoB-a reklamami, to płatne turnieje są obecnie jedynym źródłem przychodów.

Jak być na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi HoB-a?

HoB ma profil na Facebooku: https://www.facebook.com/PlayHouseOfBridge. Publikujemy tam informacje o nowych funkcjonalnościach, turniejach, etc.

Jak sędziować na HoB-ie?

Jeśli chcesz sędziować turniej na HoB-ie to wyślij email pod adres: tournaments@houseofbridge.com. Otrzymasz uprawnienia i w miarę potrzeby krótkie szkolenie z sędziowania. Materiały dla sędziów są również dostępne tutaj: https://houseofbridge.com/sedziowanie-na-hob/.

Jak szkolić na HoB-ie?

Jeśli jesteś trenerem brydża i chciałbyś wykorzystać HoB-a jako narzędzie edukacyjne, to napisz na contact@houseofbridge.com. Aktywnie wspieramy edukację młodzieży oraz dorosłych i jesteśmy zainteresowani możliwością udostępnienia HoB-a w tym celu.

Jak przekazać sugestie dotyczące aplikacji autorom HoB-a?

Wystarczy napisać email na feedback@houseofbridge.com. Czytamy i odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Jaki sprzęt jest potrzebny, żeby zagrać na HoB-ie?

Do gry na HoB-ie wystarczy komputer i dowolna przeglądarka! Wspierane są komputery stacjonarne, laptopy i tablety.

Z przyczyn technicznych nie obsługujemy jeszcze gry na telefonach komórkowych. Pracujemy nad tym, ale na razie rekomendujemy grę na większych urządzeniach.